top of page
013b7e4ab5354eea834fbfbe3892a138.jpg

1989'dan beri şehir otelciliğine yaptığı yatırımlar ile sektördeki etkinliğini arttıran Özbek Turizm, İstanbul'da Nippon Hotel, Point Hotel Taksim, Point Hotel Barbaros ve 2014'de yine Taksim'de hizmete girecek yatırımları ile yaklaşık 1000 kişilik bir istihdam yaratıyor.

Son olarak 2013 yılında ‘Point Hotel Management' şirketiyle otel işletmeciliğine de adım atan grup artık sadece kendi tesislerini değil, turizm yatırımcılarının tesislerini de işletmek sureti ile faaliyetlerine Point Hotel markası altında devam ediyor. 25 yıllık tecrübesini kullanarak İstanbul ve Anadolu'daki turizm yatırımlarının işletmecisi olmayı hedefleyen Point Hotel Management (PHM), uluslararası işletme standartlarına ulaşarak yatırımcılara, bu ülkenin insanları olarak ayağı yere basan ve kar marjı yüksek işletme modelleri sunabiliyor. Yatırımcıların hassasiyetlerini bilen PHM, bu sayede yatırımcılara yabancı zincirlere göre çok daha korumacı, esnek çözümler üretebiliyor.

Halen İstanbul'daki mevcut 2 bin yatak kapasitesi ile sektörün en büyük yatırımcılarından biri olan şirket; Bursa, İzmir, Ankara, Adana, Kayseri, Konya, Gaziantep gibi Anadolu'nun endüstri merkezlerinde Point Hotel markasıyla şehir otelciliği yapmayı hedefliyor.

bottom of page